Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent CNBOP
  • Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent CNBOP

Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent CNBOP

429,00 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

0 Opinie

Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent CNBOP

Prezentujemy innowacyjną kominiarkę barierową Eagle FR Prevent - idealne rozwiązanie dla Straży Pożarnej i służb ratowniczych, które zapewnia niezrównaną ochronę przed szkodliwymi cząstkami i zanieczyszczeniami powietrza. Dzięki swojej unikalnej technologii, kominiarka zapewnia najwyższy poziom ochrony, oddychalności i komfortu pracy w każdych warunkach.

Najważniejsze cechy produktu:

  1. Niezrównana ochrona: Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent oferuje 99,9% skuteczność blokowania szkodliwych cząstek stałych na całej powierzchni kominiarki.
  2. Doskonała oddychalność: Materiał PREVENT zapewnia komfortowe warunki pracy, ograniczając stres cieplny i ryzyko przegrzewania.
  3. Trwałość i bezpieczeństwo: Wykonana z niepalnych materiałów, kominiarka zapewnia długotrwałą ochronę, spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa (EN13911, CNBOP).
  4. Uniwersalny rozmiar: Kominiarka barierowa Eagle FR Prevent została zaprojektowana w uniwersalnym rozmiarze, aby zapewnić idealne dopasowanie dla każdego użytkownika.
  5. Elastyczny otwór twarzowy: Ułatwia swobodę ruchu i dostosowanie kominiarki do potrzeb użytkownika.

Z CBRN do ochrony przed rakotwórczymi cząstkami stałymi w akcjach Straży Pożarnej

Technologia materiału PREVENT została stworzona na potrzeby amerykańskich Sił Specjalnych, gdzie przez lata wykorzystywana była do ochrony przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi. Uwolnienie patentu na ten niezwykle skuteczny i przełomowy materiał pozwoliło na wdrożenie go także w Straży Pożarnej.
Kominiarka strażacka barierowa Eagle FR PREVENT jest wysoce oddychająca, przepuszczająca powietrze, a przy tym wykonana z niepalnego materiału, który zapewnia blokowanie cząstek stałych na najwyższym poziomie oraz trwałość tej ochrony.

99,9% skuteczności blokowania szkodliwych cząstek stałych na całej powierzchni kominiarki

Badania w niezależnym laboratorium potwierdziły, że w przypadku najmniejszych cząstek o wielkości 0,10 mikrona, skuteczność PREVENT to aż 99,9%! Kominiarka poddana została szczegółowym i bardzo dokładnym testom, zgodnym ze standardami NFPA 1971 ASTM F2299.

Bariera PREVENT posiada doskonałą oddychalność dzięki czemu:
• Ograniczono w maksymalnym stopniu możliwości wystąpienia tzw. stresu cieplnego, na który narażeni są strażacy pracujący w skrajnych warunkach temperaturowych.
• Kominiarka, w awaryjnej sytuacji, może być krótkotrwale wykorzystana jako filtr chroniący przed produktami spalania, poprzez jej przyłożenie do otworu maski aparatu oddechowego, np. gdy ratownikowi skończy się powietrze w butli, a z przyczyn od niego niezależnych nie zdąży on opuścić miejsca pożaru.

Kominiarka strażacka barierowa PREVENT:
• Bariera chroniąca na całej powierzchni kominiarki,
• Wysoka przepuszczalność powietrza,
• Potwierdzona trwałość,
• Najwyższy współczynnik całkowitego odprowadzania ciepła wśród kominiarek,
• Doskonała skuteczność blokowania cząstek stałych,
• Posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

Dane techniczne:

Rozmiar - Uniwersalny
Certyfikaty i Normy: EN13911
Warstwa zewnętrzna: 50% Kermel / 50% FR Viscose (220g/m2)
Warstwa wewnętrzna: Prevent-meta-aramid (150g/m2)
CNBOP - Posiada Świadectwo Dopuszczenia
Inne:
• Bariera blokująca przenikanie rakotwórczych cząstek stałych
• Elastyczny otwór twarzowy

Na razie nie dodano żadnej recenzji.