Prądownica specjalna COOLER 200 (45-200 l/min) CNBOP
  • Prądownica specjalna COOLER 200 (45-200 l/min) CNBOP

Prądownica specjalna COOLER 200 (45-200 l/min) CNBOP

2 905,26 zł
Brutto
Ilość
W magazynie

0 Opinie

Prądownica specjalna COOLER 200 (45-200 l/min)

 

Cooler to pierwsza prądownica stworzona przez POK od podstaw z dedykacją do pożarów wewnętrznych i małych pożarów miejscowych. Mając na uwadze wysoki komfort pracy w trudnych warunkach, zmniejszono maksymalnie jej wagę — Cooler 200  waży jedynie 1,65 kg, co czyni ją jedną z najlżejszych prądownic w tej klasie na świecie.

logo%20cnbop-pib_96.jpg?1519982595643

 

Nr Świadectwa Dopuszczenia CNBOP 4910/2023

 

Zastosowanie:

- mieszkaniówka
- pożary traw, balotów, torfowisk, lasów
- niewielkie pożary miejscowe

 

Korpus i pierścienie są anodowane trwale i pokryte teflonem. Wszystkie oznaczenia są grawerowane, przez co nigdy nie ulegną zniszczeniu, a dodatkowo pierścienie regulacji wydajności i strumienia posiadają wypustki umożliwiające bezwzrokową obsługę np. w nocy lub podczas zadymienia.

znaczniki ustawień cooler 200

Wykaz elementów cooler 200

Zastosowana głowica typu turbo posiada turbinkę doskonale rozpraszającą wodę w zakresie kąta bryłowego strumienia od rozproszonego do parasola ochronnego. Właśnie te cecha bardzo małych kropel wody jest szczególnie pożądana przy pożarach wewnętrznych lub pożarach traw, siana itp.


Zakres wydajności 45-200 l/min @ 6 bar pozwala na szerokie spektrum zastosowania.

pozycje wydajności cooler 200

Dlaczego Cooler 200 jest doskonałą prądownicą?

• Operator może dostosować wydajność wodną zgodnie z taktyką działań w konkretnej sytuacji, by uzyskać ich najwyższą skuteczność. Najmniejsze wydajności (45-85 l/min) dobrze sprawdzają się przy dogaszaniu pożarów traw, ściółki leśnej, miejscowych zagrożeń typu pożar śmietnika. Ustawienia te pozwalają oszczędzać wodę oraz umożliwiają dłuższą pracę w sytuacji problemów z zaopatrzeniem w wodę.

• Ustawienia 85-130 l/min są dedykowane głównie do początkowej fazy pożarów wewnętrznych, gdzie operator stwierdzając stopień zagrożenia, intensywność pożaru i kubaturę pomieszczenia decyduje o dostosowaniu jednej z tych wartości przepływu do chłodzenia gazów i obniżania temperatury wewnątrz.

• Ustawienie maksymalne 200 l/min stosuje się w dalszej części działań przy pożarach wewnętrznych zgodnie z taktyką, oraz przy miejscowych zagrożeniach i niewielkich pożarach. Wydajność taka choć niewielka, jest typowa dla jednostek straży — taką samą posiada bardzo rozpowszechniona prądownica Flash 200, biorąca udział w różnorodnych akcjach ratowniczo-gaśniczych.

• Funkcja FLUSH to nic innego jak samoczyszczenie grzybka z zanieczyszczeń wody, które dość często stwarzają problemy podczas działań strażaków. Małe kamyki potrafią blokować przepływ czy nawet operowanie strumieniami /wydajnościami czym skutecznie utrudniają pracę. Włączenie tej funkcji na chwilkę nawet podczas trwania gaszenia otwiera przepust umożliwiający oczyszczenie wnętrza mechanizmu prądownicy z zanieczyszczeń o średnicy do 5 mm.
Na prądownicę Cooler można także zamontować nakładki klasy 150 do piany ciężkiej lub średniej. Przy stosowaniu nakładki rekomenduje się ustawienie wydajności prądownicy na 130 l/min ewentualnie na 200 l/min.

wykres zasięgów cooler 200

Zasięgi strumienia zwartego w zależności od wydajności w zupełności pozwalają na komfortową pracę przy dowolnym rodzaju pożaru.

 

Prądownica specjalna Cooler 200 (45-200 l/min) CNBOP• Otwarcie
Uchwyt manewrowania pozwala przejść z pozycji zamkniętej do pozycji otwarcia maksymalnego.

 

 

 


Prądownica specjalna Cooler 200 (45-200 l/min) CNBOP•  Regulacja przepływu i czyszczenie
Regulacja przepływu i czyszczenia poprzez rotację pierścienia przepływowego. Ten pierścień jest selektorem, na którym przepływ się opiera. Wystarczy umieścić przed górną częścią korpusu zaworu, aby utrzymać ciśnienie 6 bar. Urządzenie pozwala manewrować dotykiem pozycje regulacji przepływu maksymalnego w całkowitej ciemności, nawet jeśli operator nosi rękawice ochronne dla strażaków zgodne z EN 659. Pierścień ten zawiera napis "FLUSH" (CZYSZCZENIE). W tej pozycji klapa jest otwarta i pozwala na opróżnienie cząsteczek, które generowałyby utrudnienie funkcjonowania hydraulicznego prądownicy.

 Prądownica specjalna Cooler 200 (45-200 l/min) CNBOP•  Regulacja strumienia
Rotacja pierścienia głowicy pozwala przejść progresywnie z pozycji prostej do rozproszenia (45°), i do parasola (130°) tworząc ekran wody. Czucie ręczne i wizualne pozwalają poznać formę strumienia w całkowitej ciemności nawet jeśli operator nosi rękawice ochronne dla strażaków zgodne z EN 659.

 

 

Dane podstawowe:

Wymiary:  322 x 95 x 230,6 mm (CNBOP)
Waga: 1,65 kg (CNBOP)
Czyszczenie cząstek stałych: do 5 mm
Parasol ochronny: 130 stopni
Skuteczny zasięg wody: 31 m (CNBOP)
Zakres temperatur stosowania: -25 /+80 stopni Celsjusza

 

Świadectwo Dopuszczenia CNBOP: 4910/2023

Cooler 200 wymiary w 3 rzutach

Na razie nie dodano żadnej recenzji.