HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO
 • HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO

HEŁM STRAŻACKI SICOR VFR EVO

1 156,20 zł
Brutto
KOLOR: fotoluminescencyjny
WIZJER: transparentny
OSŁONA KARKU : metalizowana
UCHWYT LATARKI : -
Worek transportowy : NIE
Ilość
W magazynie

0 Opinie

Hełm strażacki SICOR EVO- VFR

 Nowy hełm strażacki certyfikowany zgodnie z normą europejską EN 443: 2008.

Posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP. 

Cechujący się nowoczesnym designem, a przy tym wyjątkową ergonomią i komfortem użytkowania hełm strażacki VFR - EVO, dedykowany jest do prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych stanowiąc ochronę głowy i twarzy przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami - termicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi, atmosferycznymi oraz chemicznymi. 

Hełm VFR EVO należy do najlżejszych i najbezpieczniejszych w kategorii typu B (ochrona integralna). Jego innowacyjna skorupa wykonana z materiału termoplastycznego i kompozytowego, w połączeniu z rewolucyjną wewnętrzną wyściółką z formowanego PUR i Kevlaru ze strukturą warstwową o strukturze plastra miodu, zapewnia niezawodną ochronę przed zagrożeniami termicznymi i mechanicznymi. Tworzywo sztuczne wzmocnione włóknami szklanymi i aramidem jest odporne na ekstremalne temperatury i blokuje efekt płomieni i promieniowania cieplnego podczas zjawiska przeskoku.

Parametry techniczne :

 • Szerokość 261 mm
 • Wysokość 203 mm
 • Długość (wizjer w poł.gotowości) 318 mm
 • Długość (wizjer w poł.użytkowym) 297 mm
 • Waga (bez wizjera i okularów) 1220 g
 • Waga (bez akcesoriów) 1450 g
 • Jeden, uniwersalny obwód głowy regulowany w zakresie 52 - 64 cm

W skład hełmu wchodzą:

 • naklejki odblaskowe
 • skórzany pasek podbródkowy
 • regulowane adaptery maski oddechowej
 • zewnętrzne manipulatory gogli
 • wizjer przeźroczysty
 • Okulary techniczne 
 • nakarcznik metalizowany

 

Konstrukcja hełmu i ochrona 360 

Ergonomiczna konstrukcja i wiele punktów regulacji zapewnia optymalną równowagę dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru na głowie bez obciążania mięśni szyi i ramion. Wewnątrz siatkowy system zawieszenia równomiernie rozprowadza ciężar na głowie, eliminując punkty nacisku, które mogą powodować dyskomfort użytkownika po dłuższym użytkowaniu, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację i optymalny mikroklimat. 

Konstrukcja hełmu 

A -  SKORUPA ZEWNĘTRZNA 

Wykonana z tworzywa termoplastycznego formowanego wtryskowo wzmocnionego włóknem szklanym, odpornego na wysokie temperatury i oociążenia mechaniczne. Zapewnia wielokierunkową ochronę głowy zabezpieczając potylicę, kark, okolicę czołową oraz całe strefy skroniową i uszną. Na żebrowanie skorupy składają się dwa przecinające się w tylnej środkowej części hełmu grzebienie - pionowy rozszerzający się w kierunku wizjera oraz poprzeczny, przechodzący w panele funkcjonalne boczne po przeciwległych stronach hełmu. Charakterystyczne profilowanie krawędzi tylnej umożliwia odprowadzenie wody w sposób zapewniający komfort użytkowania.

B -  SKORUPA WEWNĘTRZNA

Odpowiedzialna za amortyzowanie wstrząsów i perforacji, wytwarzana z pianki poliuretanowej uformowanej w strukturę plastra miodu i wzmocnionej kevlarem (konstrukcja warstwowa).

C -  OSŁONA TWARZY I OCZU 

Standardowo przezroczyste okulary oraz wizjer (opcjonalnie wykończony metaliczną powłoką) zaprojektowane w najwyższej klasie optycznej (1) chroniące przed wysoką temperaturą, elektrycznością oraz cząsteczkami stałymi i ciekłymi chemikaliami. Produkowane z materiału termoplastycznego zabezpieczanego przed zarysowaniem i zaparowaniem.

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

D -  DŹWIGNIE OKULARÓW

Umieszczone na bocznych panelach funkcjonalnych zewnętrzne dźwignie, zaprojektowane zostały w sposób
umożliwiający operatorowi łatwe manipulowanie okularami przy uniknięciu kontaktu z twarzą i/lub wizjerem, także w rękawicach specjalnych.

E -  SYSTEM REGULACJI ROZMIARU 

Czteropunktowy system regulacji rozmiaru, dzięki łatwo dostępnemu pokrętłu z dwukierunkowym mechanizmem zapadkowym, pozwala w sposób łatwy i bezpieczny na dopasowanie hełmu do dowolnej budowy głowy.

F -  WIĘŹBA 

Ergonomiczna konstrukcja (w tym 4-punktowy system regulacji) pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru na głowie, a dzięki temu wyeliminowanie punktów nacisku, które mogłyby w efekcie dłuższego użytkowania wywoływać dyskomfort (na skutek obciążenia mięśni szyi i ramion).Wykorzystanie siatki aramidowej zapewnia doskonałą wentylację i optymalny wewnętrzny mikroklimat, a skórzane wyściełania opasek i pasków stabilizujących gwarantują najwyższy komfort noszenia.

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

 

G -  PASEK PODBRÓDKOWY 

4-punktowy regulowany pasek podbródkowy w wykończeniu skórzanym z klamrą szybkiego zwalniania.

H -  OCHRONA KARKU  

Kołnierze zapewniają swobodę ruchów, gwarantując przy tym ochronę karku i ewentualnie szyi (chusta holenderska) przed promieniowaniem cieplnym, płomieniem, roztopionymi metalami i rozpryskami substancji chemicznych. Dostępne w kilku wariantach - jeśli chodzi o fason (krój tradycyjny lub chusta holenderska) jak i materiał (Nomex, aluminizowany).

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

I -  TAŚMY ODBLASKOWE   

Poprawiające widoczność w niesprzyjających warunkach, pryzmatyczne i mikrosferyczne taśmy odblaskowe.

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

J -  LATARKI

Rozmieszczone symetrycznie i nachylone w celu optymalnego oświetlania obszaru roboczego pod kątem 37°, adaptery przeznaczone są do mocowania uchwytów latarek. Do współpracy z uchwytami odpowiednie są wszystkie latarki nahełmowe najpopularniejszych producentów. Rekomendowane modele: Peli 2410, UK 3AA, Nightstick XPP - 5418GX. Za pomocą fabrycznego uchwytu dostępnego w opcjach można zainstalować latarki M-Fire oraz Iskra. Do latarek Peli pasują także adaptery MSA Gallet, oraz zintegrowane z uchwytem latarki Peli seria dla MSA oraz Adalit.

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

K -  MASKI ODDECHOWE 

 

Umiejscowione na bocznych panelach funkcjonalnych adaptery umożliwiają podłączenie dwupunktowych masek nahełmowych. Trzypozycyjna regulacja sprawia, iż hełm jest kompatybilny ze wszystkimi maskami wiodących producentów, tworząc wydajne połączenie. Rekomendowane modele: Panorama Nova - FPS 7000, Ultra Elite.

Hełm strażacki SICOR VFR EVO

Spełniane normy:

Środek ochrony indywidualnej kategorii III, spełnia wymagania określone w normach zharmonizowanych:
PN-EN 443:2008 Hełmy stosowane podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach
PN-EN 16471:2015-02 Hełmy strażackie - Hełmy do gaszenia pożarów na terenach niezurbanizowanych
PN-EN 16473:2015-02 Hełmy strażackie - Hełmy dla ratownictwa technicznego

Na razie nie dodano żadnej recenzji.