Hełmy Rękawice Buty - Sklep strażacki - RescueSystem

Hełmy Rękawice Buty

Informacje

Producenci

Hełmy Rękawice Buty

HEŁMY, RĘKAWICE, BUTY

W naszym asortymencie posiadamy każdy rodzaj ochrony cielesnej dla strażaków: hełmy, rękawice i obuwie strażackie. Sklep oferuje wiele modeli, wykonanych z różnorodnych materiałów, a co za tym idzie – służą także różnemu przeznaczeniu.

Rękawice pożarnicze i techniczne

Przykładem odmiennego przeznaczenia teoretycznie podobne...

HEŁMY, RĘKAWICE, BUTY

W naszym asortymencie posiadamy każdy rodzaj ochrony cielesnej dla strażaków: hełmy, rękawice i obuwie strażackie. Sklep oferuje wiele modeli, wykonanych z różnorodnych materiałów, a co za tym idzie – służą także różnemu przeznaczeniu.

Rękawice pożarnicze i techniczne

Przykładem odmiennego przeznaczenia teoretycznie podobnego sprzętu są rękawice strażackie. Dzielą się one na rękawice pożarnicze i rękawice techniczne. Te pierwsze używane są głównie podczas akcji gaśniczych i ratunkowych, drugie – przy obsłudze specjalistycznego sprzętu- na przykład podczas wypadków (nawet przy dopuszczeniu do użycia bierze się pod uwagę zupełnie inne certyfikaty). W naszym sklepie znajdziesz zarówno specjalistyczne rękawice pożarnicze, jak i atestowane rękawice techniczne!

Hełmy strażackie

W naszym sklepie znajdziesz najlepszej jakości hełmy oraz kominiarki. Hełm to nie tylko symbol straży na całym świecie, ale też jeden z najważniejszych elementów ekwipunku każdego. Hełmy strażackie osłaniają głowę, twarz i oczy podczas akcji gaśniczych, ratowniczych, a czasem również porządkowych. Kominiarki są z kolei kompatybilne w użyciu nie tylko z samym hełmem, ale i aparatem oddechowym.

Obuwie strażackie

Nasz sklep posiada w asortymencie buty strażackie wykonane z różnego materiału. Wysoki stopień bezpieczeństwa, ochrona przed takimi czynnikami jak olej, woda, ogień czy rozcięcia – dzięki temu sprzedawane przez nas buty strażackie nadają się do użycia w nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Więcej

Hełmy Rękawice Buty Jest 2 produktów.

Podkategorie

 • Buty strażackie specjalne

  Obuwie strażackie

  Buty strażackie specjalne są jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego strażaka.

  Wysokiej jakości strażackie obuwie łączy komfort z najwyższą funkcjonalnością – i właśnie dlatego buty

  z naszego asortymentu są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale jednocześnie w żadnym stopniu nie blokują sprawności

  strażaka, zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa.

  Modele różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, a co za tym idzie

  – również przeznaczeniem poszczególnych kategorii butów strażackich.

  Guma – podstawa obuwia strażackiego

  Większość sprzedawanych przez nas butów ma podeszwy wykonane z gumy lub oblane nią.

  Zapewnia to żaro- i olejoodporność, a także gwarantuje właściwości tłumiące i izolacyjne.

  But nie pęka, nie klei się do powierzchni i pozostaje odporny na rozcięcia – nawet piłą mechaniczną.

  Gumowe buty strażackie są odporne na zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, pozwalając na pracę w nawet najbardziej

  ekstremalnych warunkach.

  Ponadto, gumowe buty strażackie, w przeciwieństwie do wielu innych materiałów, zapewniają również ochronę przed porażeniem.

  Buty strażackie z atestem

  Wszystkie buty strażackie specjalne dostępne na naszej stronie spełniają najwyższe normy i wymagania

  – mają nie tylko świadectwa dopuszczenia CNBOP, ale również certyfikat oceny typu WE. Numery certyfikatów znajdują się przy każdym z modeli.

  Masz specjalne wymagania lub nie znalazłeś produktu dla siebie? Napisz lub zadzwoń, postaramy się pomóc!

 • Buty Gumowe
 • Buty służbowe
 • Buty koszarowe
 • Rękawice pożarnicze

  Rękawice pożarnicze

  Rękawice pożarnicze to jeden z rodzajów rękawic strażackich. W przeciwieństwie do modeli technicznych, rękawic pożarniczych używa się podczas pracy z wysokimi temperaturami i działań związanych z ogniem – akcji gaśniczych.

  Specyfika rękawic pożarniczych

  Ergonomiczny kształt i łatwe dopasowywanie się do dłoni zapewnia wysoki komfort pracy i gwarantuje zachowanie zręczności ruchów. Nawet tanie rękawice strażackie, do których należą najbardziej podstawowe modele, efektywnie chronią dłonie podczas normalnych prac i operacji, takich jak gaszenie pożarów, działania poszukiwawcze i ratownicze.

  Bez względu na koszt, wszystkie rękawice posiadają certyfikat dopuszczenia CNBOP.

  Rękawice strażackie bojowe

  Poza zwykłymi rękawicami pożarniczymi oferujemy również rękawice strażackie bojowe, czyli tak zwane rękawice specjalne. Spełniają one najwyższe wymagania podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, chronią przed promieniowaniem cieplnym, promieniowaniem i zimnem. Są odporne na przecięcia, wodę, nie tracąc przy tym oddychalności.

 • Rękawice techniczne

  Rękawice techniczne

  Rękawice techniczne to jeden z rodzajów rękawic pożarniczych. Służą one do prac ze sprzętem specjalistycznym oraz podczas zagrożeń innych niż pożar.

  Rękawice do ratownictwa technicznego są niezwykle wytrzymałe – odporne na ścieranie, rozcięcia ostrzem, rozdzieranie na przekłucia. Konkretne modele różnią się od siebie przede wszystkim poziomem ochrony przez wymienionymi czynnikami i samą konstrukcją.

  Wykonanie rękawic do ratownictwa technicznego

  Nasze rękawice są nie tylko bezpieczne, ale i wygodne. Dzięki ergonomicznym kształtom, rękawice łatwo dopasowują się do ręki, poprawiając komfort i zwiększając skuteczność użytkowania. Ściągacz na nadgarstku chroni przed dostaniem się pod rękawicę zanieczyszczeń stałych, na przykład żwiru czy drobnego szkła.

  Materiały dobrano tak, aby umocnić chwyt, a także chronić dłoń przed zmiażdżeniem – za to drugie odpowiedzialna jest specjalna guma. Z kolei wnętrze dłoni pokryto wodo- oraz olejoodpornym materiałem. Rękawice pożarne techniczne są wykonane z jaskrawego materiału, co znacznie ułatwia widoczność strażaka nawet na dużą odległość.

 • Hełmy strażackie

  Hełmy ochronne to niezbędny element wyposażenia każdego strażaka, który służy do ochrony głowy, twarzy i oczu. W tej kategorii znajdziesz zarówno hełmy ochronne, jak i kominiarki dla strażaków. Cały nasz sprzęt posiada certyfikaty oceny typu WE oraz świadectwo dopuszczenia CNBOP, a wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów.

  Hełmy strażackie

  Sprzedawane przez nas hełmy ochronne zostały wykonane z myślą o potrzebach strażaków. Nie tylko w pełni chronią uszy, oczy (wmontowany wizjer) i czoło, ale i odciążają ręce. Hełmy są wytrzymałe na i niskie, i wysokie temperatury, chemikalia, płomienie oraz strumienie cieplne. Chroni przed szkodliwymi skutkami promieniowania. Elementy odblaskowe zapewniają widoczność nawet w najtrudniejszych warunkach.

  Kominiarki dla strażaków

  W asortymencie poza hełmami znajdują się również kominiarki dla strażaków. Modele różnią się między innymi długością części ochraniającej klatkę piersiową, ale wszystkie zapewniają doskonałe dopasowanie do ciała, gwarantując komfort użytkowania.

 • Kominiarki strażackie

  Kominiarki dla strażaków

  W asortymencie poza hełmami znajdują się również kominiarki dla strażaków. Modele różnią się między innymi długością części ochraniającej klatkę piersiową, ale wszystkie zapewniają doskonałe dopasowanie do ciała, gwarantując komfort użytkowania.

 • Wodery i spodniobuty
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów