• Tylko online
Kombinezon na szerszenie
  • Kombinezon na szerszenie
  • Kombinezon na szerszenie
  • Kombinezon na szerszenie
  • Kombinezon na szerszenie

Kombinezon na osy i szerszenie HORNET 1

549,00 zł
Brutto
ROZMIAR: L
Ilość
DOSTĘPNY

0 Opinie

Specjalistyczny kombinezon chroniący przed użądleniem: szerszeni, pszczół, trzmieli i os. Ochrona głowy, która przypinana jest do całości

kombinezonu suwakiem, zakładana jest bezpośrednio na hełm strażacki

Czas realizacji: około 6 tygodni

Kombinezon "HORNET-1" chroniący przed ukąszeniami szerszeni, pszczół, os

Kombinezon zabezpiecza przed ukąszeniami os i szerszeni całe ciało. Konstrukcja ubrania pozwala na swobodne działanie podczas usuwania gniazd szerszeni oraz os, jednocześnie zabezpiecza ratownika.

System zamków oraz rzepów naszytych na łączenia zamków uniemożliwia przedostanie się owadów do środka kombinezonu.

Dzięki dodatkowym rękawom wszytym w rękawy zewnętrzne nawet kiedy owadowi uda się przedostać pod rękawice, mamy niemalże stuprocentową pewność, że nie dostanie się pod ubranie. Konstrukcja przyłbicy nie zasłania jak w ubraniach innego typu pola widzenia, dzięki innowacyjnej budowie pałąków po założeniu jej na hełm nawet w sytuacji, gdy ratownik ma podniesioną przyłbicę hełmu siatka przednia nie ma możliwości zetknięcia się z twarzą.Trójwarstwowy materiał kombinezonu całkowicie zabezpiecza ratownika przed ukłuciem.Dzięki kieszeniom umiejscowionym w przemyślany sposób użytkownik może zabrać ze sobą podstawowy sprzęt niezbędny do usuwania gniazd. Ubranie wykonywane w kolorach ciemnych

Tabela rozmiarów

Rozmiary kombinezonu HORNET-1
Rozmiar Wzrost Obwód klatki piersiowej Obwód pasa Obwód bioder
L 170-176 cm 106 cm 100 cm 108 cm
XL 176-182 cm 106 cm 100 cm 108 cm
XXL 182-188 cm 112 cm 104 cm 118 cm

W związku z licznymi sugestiami strażaków, do nowego kombinezonu HORNET-1 produkowanego przez naszą firmę, zostały wprowadzone zmiany, które wzmacniają uszczelnienia na rękawach, nogawkach oraz uszczelnienia połączenia kaptura z kombinezonem. Zmiany te eliminują dotychczasowe przypadki rozszczelnienia się połączeń podczas ekstremalnej pracy strażaków przy usuwaniu szerszeni na strychach, poddaszach itp., które miały miejsce w poprzednim modelu kombinezonu.

Kombinezon HORNET-1 wykonany jest z trzech warstw. Dwie warstwy są wykonane z tkaniny, a jedna z pianki. Między warstwami tkaniny umieszczona została pianka 5 mm, która powoduje, że tkanina zewnętrzna nie dotyka bezpośrednio ciała osoby ubranej w kombinezon. Stanowi to rodzaj zabezpieczenia, w przypadku gdyby żądło szerszenia przekuło tkaninę, nie ma możliwości aby dosięgło do ciała osoby ubranej w kombinezon. Kombinezon chroni całe ciało z wyłączeniem dłoni i stóp. W związku z tym zalecamy stosowanie rękawic ochronnych oraz odpowiedniego obuwia. Ochrona głowy jest przypinana do całości kombinezonu suwakiem i została skonstruowana w taki sposób, aby umożliwić pracę w hełmie ochronnym (strażackim, wojskowym, policyjnym, monterskim, budowlanym, itp.). Dodatkowo połączenie kaptura z kombinezonem jest uszczelnione przy pomocy kołnierza zapinanego na rzep. Rękawy i nogawki zakończone ściągaczem oraz paskiem ściągającym zapinanym na rzep. Podczas akcji, użytkownik powinien mieć założone gogle lub mieć opuszczoną osłonę twarzy, aby ochronić oczy przed przedostaniem się do nich wypluwanego przez szerszenie jadu.

Obecnie w straży pożarnej użytkowanych jest kilka tysięcy kombinezonów, a nowe wersje są ciągle udoskonalane.

Zastosowanie: Ochrona przed ukąszeniami szerszeni, pszczół, os itp. podczas akcji usuwania ich gniazd.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.