Rękawice pożarnicze SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP
  • Rękawice pożarnicze SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP
  • Rękawice pożarnicze SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP

Rękawice pożarnicze SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP

620,00 zł
Brutto
Rozmiar rękawic : 5
Ilość
W magazynie

0 Opinie

RĘKAWICE POŻARNICZE SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP

SEIZ® FIRE-FIGHTER ZIP to najnowszy model z rękawic serii premium niemieckiego producenta Seiz. Oprócz zastosowania sprawdzonych w boju i cenionych przez strażaków w całej Europie rozwiązań, rękawice wyróżnia zastosowanie mankiety typu ZIP, który zapewnia łatwe zakładanie oraz szybkie i pewne dopasowanie do rękawów współczesnych kurtek ubrań specjalnych. Oczywiście, jak zwykle w przypadku rękawic serii SEIZ PREMIUM do produkcji modelu FIRE-FIGHTER ZIP, użyto tylko topowych materiałów, takich jak membrana Gore CrossTech® czy Nomex® od DuPont. Rękawice zapewniają doskonałą ochronę przed temperaturą i gwarantują najwyższy komfort noszenia, dzięki anatomicznemu dopasowaniu do kształtu dłoni oraz innowacyjnemu mankietowi typu ZIP, który łączy w sobie mankiet typu ¾, zamek błyskawiczny oraz pasek z rzepem, umożliwiając strażakowi dopasowanie i zapięcie rękawicy jednym płynnym ruchem. Oczywiście mankiet typu ZIP doskonale współgra z każdym typem rękawa ubrania specjalnego. Smukłe palce i odpowiednio skonstruowane ochrony kostek, gwarantują wzorową chwytność, a same rękawice nie ograniczają ruchów. Fire-Fighter ZIP zostały wyposażone w specjalny autorski system SEIZ® Heat Absorber, zlokalizowany na grzbiecie dłoni, który zwiększa ochronę przed temperaturą. Wyprodukowane z wysokiej klasy NOMEX’u®, co wraz z podwójnymi szwami z trudnopalnej i wytrzymałej kevlarowej nici sprawia, że są jednymi z najbardziej wytrzymałych rękawic dostępnych na rynku. Wnętrze dłoni zostało wykonane z KEVLAR®u pokrytego warstwą silikonu, przy użyciu technologii SEIZ® Silicon Carbon Coating, zapewniając wysoką ochronę przed przecięciem i przekłuciem oraz ograniczając ryzyko uszkodzeń mechanicznych, gwarantując jednocześnie doskonały chwyt nawet mokrych i zaolejonych powierzchni. Dzięki temu ratownik może czuć się w nich pewnie i bezpiecznie w niemal każdej sytuacji. Rękawice posiadają wbudowaną membranę wodoodporną oraz paroprzepuszczalną CrossTech®, dzięki czemu dłoń nadmiernie się nie poci, a wnętrze jest chronione przed wodą i zamoknięciem, dodatkowo membrana ta charakteryzuje się odpornością na przenikanie krwi i patogenów. Warstwy wewnątrz zostały trwale połączone przy użyciu innowacyjnej technologii SEIZ® Senso Touch, opracowanej we współpracy z firmą Gore, gwarantującej mocne i pewne połączenie między wszystkimi warstwami. Dzięki temu przy wyciąganiu mokrej dłoni wnętrze pozostaje na miejscu, a ponowne założenie rękawic jest szybkie i wygodne. We wnętrzu mankietu została wszyta pętelka, która umożliwia przypięcie rękawic do ubrania specjalnego.

Rękawice w trakcie uzyskiwania Świadectwa Dopuszczenia CNBOP.

Rękawice cechują się poniższymi parametrami przetestowanymi zgodnie z obowiązującymi normami:

Rękawice są zgodne z normami: EN 659:2003 + A1:2008 + AC:2009

Dostępne rozmiary: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, (13)* *rozmiar na specjalne zamówienie

Sposób czyszczenia:

Sposób przechowywania:

Rękawice należy przechowywać w suchym i czystym miejscu. Należy unikać nadmiernej ekspozycji rękawic na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Żywotność:

Żywotność rękawic zależy od wielu zmiennych czynników takich jak np. stopień, intensywność, sposób czy środowisko użytkowania, dlatego określenie minimalnego zakładanego resursu dla rękawic pożarniczych jest niemożliwe.

Utylizacja:

Uszkodzone, zniszczone, zużyte lub niepotrzebne rękawice można wyrzucić ze standardowymi odpadami.

Ograniczenia:

Rękawice te nie zapewniają ochrony przed czynnikami chemicznymi, zagrożeniami bakteriologicznymi, prądem elektrycznym oraz ruchomymi i obrotowymi ostrzami. Uszkodzone rękawice nie zapewniają odpowiedniego poziomu ochrony i należy je natychmiast wymienić na nowe i wolne od wad.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.